image_not_found

Doç. Dr.
Hale TURNAOĞLU

Doç. Dr. Hale Turnaoğlu, ilk, ortaokul ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Yüksek öğrenimini Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaparak 2005 yılında mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirdi. Aralık 2011’de ‘Memenin BI-RADS kategori 4 lezyonlarına dinamik kontrastlı manyetik rezonans görüntülemenin katkısı ve histopatolojik korelasyon’ başlıklı tezi ile uzman doktor oldu. 2012-2014 yılları arasında Cihanbeyli Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini yaptı. 2013 yılında Avrupa Radyoloji Yeterlilik Belgesini (European Diploma in Radiology-EDIR) aldı. Mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 2014 yılında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzman doktor olarak göreve başladı.

2015 yılında Öğretim Görevlisi, 2018’de yardımcı doçent unvanlarını aldı. Ocak 2022’de doçent oldu. Meme Radyolojisi, Ultrasonografi, Doppler Ultrasonografi ve Transplantasyon Radyolojisi alanlarında çalıştı. Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalıştığı süre boyunca Türkçe ve İngilizce Tıp Fakültesi öğrencilerine, Sağlık Meslek Yüsekokulu’nda Radyoloji Teknikerliği öğrencilerine ve Radyoloji uzmanlık eğitimi asistanlarına çoğu ultrasonografi ve meme radyolojisi alanında çok sayıda ders verdi ve meme radyolojisi alanında lisansüstü tez danışmanlığı yaptı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin ‘Dijital Göz’ projesi kapsamında mamografide yapay zeka uygulamaları ile ilgili çalışmalarda bulundu. Şubat 2024’de Başkent Üniversitesi’nden ayrılarak kendi özel kliniğini açtı.

Uluslararası ve ulusal önde gelen indeks bilimsel dergilerde yayımlanmış birçok eseri bulunan Doç.Dr.Hale Turnaoğlu’nun 24 adet makalesi, yurt içinde ve yurt dışında sunulmuş çok sayıda sözlü bildirisi ve poster bildirisi bulunmaktadır. Yayınlanmış makaleleri, yurtdışında 50’den fazla yabancı kitapta ve çeşitli yayınlarda kaynak olarak gösterilmiştir.

Doç.Dr.Hale Turnaoğlu’nun özellikle ilgilendiği konular ultrasonografi ve Doppler ultrasonografi ve meme görüntülemesidir (ultrasonografi, mamografi, manyetik rezonans görüntüleme, girişimsel işlemler).

Avrupa Radyoloji Derneği (ESR), Avrupa Meme Görüntüleme Derneği (EUSOBI), Türk Radyoloji Derneği (TRD), Türk Manyetik Rezonans Derneği (TMRD), Tıbbi Ultrasonografi Derneği (TUD), Ankara Meme Hastalıkları Derneği, Ankara Golf Kulübü (AGK) ve Regnum Karya Golf Kulübü üyesidir. Ayrıca Türkiye Klinikleri Dergileri danışma kurulunda görev yapmaktadır. Hobileri arasında golf, yelken ve piyano çalmak vardır. Bir sanatsever olan Hale Turnaoğlu’nun bir kızı vardır.

SİZİ ARAYALIM